Obrazek przedstawia zapowiedź konkursu rzutów za 3 punkty 2020

16.02.2020 | All-Star Weekend – konkurs rzutów za 3 punkty | Typy bukmacherskie | NBA

All-Star Weekend – konkurs rzutów za 3 punkty analiza i typy bukmacherskie

Data: 16.02.2020

Godzina: 02:30

Hala: United Center (Chicago)

Typ na mecz: „Duncan Robinson” – @6.50 (Fortuna) | „Devin Booker” – @6.00 (Fortuna)

Przerwa na NBA All-Star Weekend może być dla graczy krótkim urlopem, ale dla nas, użytkowników praca nigdy się nie kończy. W sobotę w nocy odbędzie się bowiem konkurs rzutów za trzy punkty, który rozgrywany jest w ramach corocznego weekendu gwiazd. W tym wydarzeniu bierze udział ośmiu graczy, a faworytem według bukmacherów jest Joe Harris. Jednak bez względu na kogo postawisz, masz szansę zarobić co najmniej trzykrotnie więcej pieniędzy.

Zapowiedź konkursu rzutów za 3 punkty

Na początek przyjrzyjmy się uczestnikom tego konkursu.

Duncan Robinson jest jedną z większych niespodzianek w lidze w tym sezonie i obecnie zajmuje czwarte miejsce pod względem ilości trafionych trójek – 191 – i szósty pod względem skuteczności 43,8 procent. Robinson stał się jednym z tych strzelców, który jeśli nie trafi to jest zaskoczeniem.

Davis Bertans wreszcie nabierze blasku po stracie sezonu w Washington Wizards, ale jego 42.4 procent w rzutach za trzy daje mu dziesiąte miejsce wśród aktywnych graczy. Bertans ma również niezły procent w rzutach z gry w tym sezonie – 43,6 procenta.

Trae Young do tej pory trafił 329 trójek w 131 meczach i jest jednym z niewielu graczy, którzy potrafią konsekwentnie rzucać z dowolnego miejsca na boisku. Young jest szósty w tym sezonie z 173 trafionymi trójkami.

Devin Booker zastępuje w konkursie kontuzjowanego Damiana Lillarda, więc może być trochę w niekorzystnej sytuacji. Booker wygrał jednak trzypunktowy konkurs w 2018 roku, więc z pewnością jest warty obstawienia po tej cenie.

Joe Harris jest obrońcą konkursu w rzutach za trzy, a jego 4.,4 procent z dystansu w ubiegłym sezonie było najlepszym wynikiem w lidze. Nie jest jednak tak skuteczy w tym roku, ale Harris przekroczył 40 procent w rzutach za trzy w każdym z trzech ostatnich sezonów.

Buddy Hield jest trzeci w lidze w tym sezonie z 207 trafionymi trójkami i skutecznością na poziomie 41 procent zza linii trzech punktów swojej karierze. Hield jest jednym z tych pewnych siebie strzelców, którzy są rozczarowani, gdy tylko raz zobaczą piłkę przechodzącą przez siatkę.

Devonte Graham jest kandydatem na zawodnika, który zrobił największe postępy. Jest piąty w lidze z 190 celnymi trójkami. Minusem jest jednak to, że Graham rzuca ze skutecznością 37.4 procent, więc jestem nieco sceptycznie nastawiony co do jego szans na wygraną.

Zach LaVine jest bardziej znany ze swoich wsadów niż z rzutu z dystansu ale zna każdą klepkę w hali United Center i będzie miał wsparcie kibiców swojego klubu. LaVine jest ósmy w lidze ze 168 celnymi trójkami w tym sezonie. Jego skuteczność pod tym względem to 38.8 procent w hali Chicago.

Analiza i podsumowanie

Chciałbym zobaczyć Duncana Robinsona w lepszej cenie, ale jest absolutnie zaskakujący w tym sezonie i jest młodym graczem, który zyskuje coraz większą pewność siebie dzięki celnym rzutom. Jeśli nie znacie jego umiejętności, wkrótce się o nich przekonacie. Poza tym Heat mają również historię zwycięzców w tym konkursie. Spróbuję również postawić na Bookera. Triumfator z roku 2018 ma dobrą cenę, a biorąc pod uwagę, że wartość ta może nie być do końca doszacowana jest to ciekawa propozycja.

 Typ na mecz

„Duncan Robinson” – @6.50 (Fortuna)  

„Devin Booker” – @6.00 (Fortuna)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *